Dragić, Prepelič in Omić se na parket vračajo 17. junija

Madrid, 28. maja - Medtem ko je bila košarkarska liga Aba v sredo dokončno odpovedana, je vodstvo španskega prvenstva sprejelo odločitev, da se tekmovanje nadaljuje v drugi polovici junija. Dvanajst najboljših ekip se bo za naslov udarilo po turnirskem sistemu v dvorani v Valencii.

Hrvaška, Zagreb.
Košarka, košarkarski obroč, košarkarska žoga, koš.
Arhiv Hina/STA

Ekipe bodo razdeljene v dve skupini, tako da bo vsako moštvo odigralo vsaj pet tekem. Prva dva kluba iz vsake skupine se bosta uvrstila v polfinale, ki bosta enako kot finale potekala na eno tekmo.

Zaključni turnir lige ACB se bo v Valencii začel 17. junija. Skupinski del se bo končal 26. junija, nato sledi dan odmora, prvak Španije pa bo znan 30. junija.

Od slovenskih igralcev se torej na parket vračajo Zoran Dragić za Baskonio, Klemen Prepelič in Alen Omić s Joventutom, Martin Krampelj, ki igra za MoraBanc Andorro ter trenutno poškodovani Anthony Randolph z Realom.