Olimpijski prvak Lacković končal kariero

Zagreb, 28. maja - Eden najboljših hrvaških rokometašev Blaženko Lacković je pri 39 letih napovedal konec uspešne igralske kariere, v kateri je osvojil skoraj vse, kar se osvojiti da. Bil je olimpijski in svetovni prvak, zmagovalec lige prvakov, prvak Nemčije, Hrvaške in Makedonije, zdaj pa bo delo nadaljeval kot pomočnik trenerja pri Hamburgu.

Velika Britanija.
Hrvaški rokometaš Blaženko Lacković na poletnih olimpijskih igrah leta 2012 v Londonu.
Arhiv Hina/STA

Po dolgih 23 letih kariere lahko ponosno zaprem eno poglavje in začnem novo. Užival sem v vsakem trenutku na terenu, je med drugim zapisal Lacković na Instagramu.

V 23 letih kariere je zamenjal sedem klubov; igral je za Novi Marof, Varteks Varaždin, Zagreb, Flensburg Handewitt, HSV, Vardar in THW Kiel, skupno je osvojil 18 klubskih trofej.

V reprezentančnem dresu je zbral 195 nastopov in osvojil deset medalj. Bil je olimpijski, svetovni in sredozemski prvak, zmage ni osvojil le na evropskem prvenstvu.