Herta zanesljivo dobila berlinski derbi

Berlin, 22. maja - Z mestnim derbijem v Berlinu se je začel drugi pokoronski oziroma 27. krog v nemški bundesligi. Herta je prepričljivo premagala Union s 4:0 in tako zabeležila drugo suvereno zmago po dvomesečni pavzi v nemškem nogometnem prvenstvu.

Po izenačenem prvem polčasu je Herta vprašanje zmagovalca rešila v prvih 15 minutah nadaljevanja. Najprej sta v razmaku ene minute zadela Vedad Ibišević in Dodi Lukebakio, na 3:0 je povišal Matheus Cunha, končni izid pa je postavil Dedryck Boyata.

Za Herto je to deveta zmaga, druga v zadnjem tednu po 3:0 v Hoffenheimu, Union Berlin pa je izgubil drugič v nadaljevanju. V prejšnjem krogu je doma klonil proti vodilnemu Bayernu iz Münchna.

Sobotni razpored 27. kroga se bo začel z derbijem med Borussio Mönchengladbach in Bayernom Leverkusnom ob 15.30.