Koper Primorska ubranila naslov v pokalu Spar

Ljubljana, 16. februarja - Košarkarji Kopra Primorske so tretjič zapored postali zmagovalci pokala Spar. V finalu zaključnega turnirja v Ljubljani so premagali Cedevito Olimpijo s 93:84.

Hrvaška, Zagreb.
Košarka, košarkarski obroč, košarkarska žoga, koš.
Arhiv Hina/STA

Naziv najkoristnejšega igralca zaključnega turnirja je prejel Aleksandar Lazić, za Koper Primorsko pa je to šesti naslov v zadnjem letu dni. V prejšnji sezoni so osvojili štiri tekmovanja - slovenski superpokal, pokal Spar, ligo Aba 2 in državno prvenstvo - v aktualni sezoni pa so septembra postal še superpokalni zmagovalci.

Prvi strelec Kopra Primorske v finalu je bil Nejc Barič z 22 točkami, 15 jih je dosegel Alen Hodžić, po štirinajst pa sta jih dodala Žiga Dimec in Sterling Dupree Gibbs. Pri Cedeviti Olimpiji je Jaka Blažič zbral 33 točk.