Wiererjeva prvakinja v zasledovanju, Einfaltova 38.

Anterselva, 16. februarja - Na svetovnem prvenstvu v biatlonu v italijanski Anterselvi so biatlonke opravile z drugo posamično preizkušnjo. Naslov prvakinje je na veselje domačega občinstva osvojila Dorothea Wierer. Druga je bila Nemka Denise Herrmann tretja pa Norvežanka Marte Olsbu Roeiseland. Najboljša Slovenka je bila Lea Einfalt na 38. mestu.

Pokljuka.
Italijanska biatlonka Dorothea Wierer.

Einfaltova je s tem osvojila tri točke za svetovni pokal. Druga slovenska predstavnica na 10 kilometrov dolgi zasledovalni preizkušnji Nika Vindišar je s šestimi zgrešenimi streli preizkušnjo končala predčasno, saj so jo tekmovalke prehitele za krog.

V ponedeljek bo na SP prost dan, v torek in sredo pa bosta individualni preizkušnji za ženske na 15 oziroma moške na 20 kilometrov.