Kraft po eni seriji zmagovalec Kulma, Zajc tretji

Bad Mitterndorf, 16. februarja - Avstrijec Stefan Kraft je zmagovalec druge tekme svetovnega pokala v smučarskih poletih to zimo v domačem Bad Mitterndorfu, potem ko je žirija tri skakalce pred koncem odpovedala finale. Na letalnici na Kulmu je Timi Zajc, ki je za Kraftom zaostajal zgolj 2,5 točke, sobotnemu drugemu mestu tokrat dodal tretje, Domen Prevc je bil peti.

Planica.
Avstrijski skakalec Stefan Kraft.

Tako Zajc, ki je imel za vodilnim, svetovnim rekorderjem Kraftom 2,5 točke zaostanka, in Domen Prevc, ki je zaostaja za 3,5 točke, sta v finalu napovedala nov boj za stopničke svetovnega pokala, a je žirija tekmovanja zaradi premočnega vetra po 27 od skupno 30 finalistov odpovedala finalno serijo.

Na drugi tekmi v poletih to sezono so tako obveljali izidi iz prve serije; Anže Semenič je zasedel 12. mesto, Žiga Jelar je bil 14., Peter Prevc 20. in Jurij Tepeš 21.