Timi Zajc drugi na Kulmu, zmaga Piotru Žyli

Bad Mitterndorf, 15. februarja - Poljski smučarski skakalec Piotr Žyla je zmagovalec prve tekme svetovnega pokala v poletih to zimo v Bad Mitterndorfu. Na letalnici na Kulmu se je med Slovenci odlično znašel Timi Zajc, četrti po prvi seriji, ki je za zmagovalcem zaostal le za 0,3 točke. Tretji je bil vodilni v svetovnem pokalu Avstrijec Stefan Kraft.

Novinarska konferenca slovenske ženske in moške reprezentance v smučarskih skokih o vtisih zadnjih tekem FIS svetovnega pokala.
Smučarski skakalec Timi Zajc.

V finalu so nastopili še štirje slovenski skakalci. Anže Lanišek je končal na 17. mestu, Jurij Tepeš na 20., Žiga Jelar na 23., Domen Prevc pa na 25. mestu.

Presenetljivo ga je danes polomil rekorder letalnice na Kulmu in svetovni prvak v poletih na tej napravi Peter Prevc, ki je končal zunaj finala na 33. mestu. Tudi Anže Semenič se danes ni izkazal, zasedel je 45. mesto.

V nedeljo bo na Kulmu še ena posamična tekma; prva serija bo ob 11. uri.