Zmaga Norvežanov, Slovenci zaostali za krog

Anterselva, 13. februarja - V Anterselvi/Antzholzu, se je začelo svetovno prvenstvo v biatlonu s pričakovano zmago Norveške v mešanih štafetah. Slovenija, brez najboljšega posameznika Jakova Faka, ni navdušila. Zasedla je 23. mesto in zaostala za krog. Na startni listi je bilo 27 mešanih štafet.

Pokljuka.
Biatlon.

Norveška je slavila dobrih 15 sekund pred domačini Italijani na drugem in Čehi, ki so zaostali pol minute, na tretjem mestu.

Tekmo je za Slovenijo odprla mlada Nika Vindišar, ki je po kazenskem krogu zaostala že 2:15 minute, Lea Einfalt je zaostanek povišala na 3:47, dokončno pa je bilo slovenskih upov konec ob nastopu Klemna Bauerja, ki je moral najprej v kazenski krog, na drugem streljanju pa so ga tekmeci ob treh popravah ujeli.

Za Norveško so tekli Marte Olsbu Roeiseland, Tiril Eckhoff, Tarjei in Johannes Thingnes Boe.