Ženski štafeti nov rekord in sedmo mesto, Vozlova 13.

Glasgow, 6. decembra - Slovenska ženska štafeta na 4 x 50 m prosto je na evropskem prvenstvu v Glasgowu osvojila sedmo mesto. Neža Klančar, Katja Fain, Janja Šegel in Tjaša Pintar pa so ob tem z 1:38,96 še enkrat izboljšale tudi slovenski rekord. Zjutraj so dosegle izid 1:39,05.

Južna Koreja, Gwangju.
Plavanje.
Arhiv STA.

Po odmevnem jutranjem nastopu, ko so Slovenke šokirale Italijanke in Švedinje, je bilo v finalu jasno, da je boj za najvišja mesta nerealen. Osnovni cilj je bil zato dober nastop in nov rekord, kar je četverica plavalk tudi uresničila.

Tjaša Vozel iz kranjske Zvezde je v polfinalu na 100 m prsno osvojila 13. mesto. Dopoldan je z 1:05,69 dosegla nov slovenski rekord, popoldan pa je bila 22 stotink sekunde počasnejša in še drugič v karieri to razdaljo preplavala pod 1:06 minute. Od finala je bila oddaljena pol sekunde.