Slovenci izgubili igro stotink, Fortuna na strani Klančarjeve

Glasgow, 5. decembra - Slovenski plavalci v Glasgowu sodijo med četrtkove osmoljence predtekmovanja na evropskem prvenstvu v 25-metrskih bazenih. Tjaši Pintar se je polfinale na 100 m prosto izmuznil za desetinko sekunde, Neži Klančar na 100 m mešano za sedem. Obe sta osvojili 17. mesto, Klančarjeva pa je po odpovedi ene od tekmic vendarle dobila priložnost v polfinalu. Popoldan bo v finalu na 800 m prosto nastopila tudi Tjaša Oder.

Argentina, Buenos Aires.
Slovenska plavalka Neža Klančar.

Slovenke so na 100 m prosto dosegle lep ekipni uspeh. Janja Šegel je bila 19., državna rekorderka Neža Klančar 20. in Katja Fain 24. Dosežki napovedujejo boj slovenske štafete 4 x 50 m prosto za finale.

Nastope je na 200 m prosto odprl Primož Šenica Pavletič in z 1:48,92 postal 10. Slovenec, ki je 200 m prosto preplaval v manj kot 1:49 minute, dosežek pa je zadostoval za 48. mesto. Martin Bau je na 1500 m prosto osvojil 15. mesto.