Fainovi finale na 400 m mešano, Stevens polfinalist na 50 m prsno

Glasgow, 4. decembra - Mariborčanka Katja Fain je na evropskem prvenstvu v Glasgowu Sloveniji priplavala prvi finale. Na 400 m mešano je s 4:35,27 osebni rekord izboljšala za 1,3 sekunde in dosegla četrti jutranji izid.

Kitajska.
Plavalka Katja Fain.

Uspešno je nalogo opravil tudi Triglavan Peter John Stevens, ki je kljub številnim drobnim napakam na 50 m prsno dosegel osmi izid 26,52 in se zanesljivo uvrstil v večerni polfinale.

Za prvovrstno presenečenje je poskrbel Mariborčan Martin Bau, ki je s 3:41,98 dosegel nov slovenski rekord na 400 m prosto in 11. mesto.

Že začetek v slovenskem taboru je bil zelo prepričljiv. Tjaša Pintar je z osebnim rekordom 31,07 na 50 m prsno začela nastope in bila 26., Tjaša Vozel je bila v isti disciplini nato z najboljšim letošnjim dosežkom 31,26 31.

Ravenska olimpijka Janja Šegel je bila na 100 m hrbtno z 1:00,41 25.