Carter na svoji tisoči tekmi z golom kraljem prinesel zmago

Los Angeles, 17. novembra - Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi Slovenec Anže Kopitar, so v severnoameriški ligi NHL gostili Vegas Golden Knights in zmagali s 4:3. Junak večera v Staples Centru je bil Jeff Carter, ki je na svoji tisoči tekmi v NHL z golom odločil tekmo in popeljal kralje do tretje zaporedne zmage. Kopitar je v statistiko vpisal podajo.

ZDA, Los Angeles.
Hokejisti Los Angeles Kingsov Jeff Carter, Anže Kopitar in Drew Doughty.
Arhiv Xinhua/STA

Carter je preusmeril poskus Matta Roya in popeljal kralje v vodstvo po 12:42 minute igre v zadnji tretjini. To je bil zanj 371. gol v karieri, s katerim je pomagal kraljem do najdaljšega zmagovitega niza to sezono.

Drew Doughty je k zmagi dodal gol in podajo, svoj prvi zadetek za LA je dosegel Nikolaj Prohorkin, vratar Jonathan Quick pa je zbral 28 obramb.

Kralje naslednja tekma čaka v ponedeljek, ko bodo gostovali pri Arizona Coyotes.