Poleg Poljakov na EP iz slovenske skupine še Avstrija

Dunaj, 16. novembra - Kvalifikacije za nogometni Euro 2020 sta v slovenski kvalifikacijski skupini na prvih dveh mestih končali Poljska in Avstrija. Poljaki so že nekaj časa udeleženci EP, Avstrijci so si tekmovanje priigrali danes z zmago proti Severni Makedoniji z 2:1.

Navijači Poljske.

Slovenska skupina G se je danes zvečer končala s pričakovanim koncem zadnjih minimalnih teoretičnih možnosti za Slovenijo. Avstrija bi za potrditev nastopa potrebovala le točko proti Severni Makedoniji, toda David Alaba v osmi in Stefan Lainer v 48. minuti sta poskrbela za zanesljivo zmago na Dunaju in uvrstitev na EP. Gostje so z zadetkom v zadnji minuti kozmetično popravili vtis, niso pa mogli preprečiti slavja tekmecev.

Slovenija je pred tem z 1:0 premagala Latvijo, Poljaki, zadnji slovenski tekmeci in že pred današnjim dnem potniki na EP, pa so ugnali še Izrael, v gosteh je bilo 2:1.