Slovenski hokejisti po kazenskih strelih izgubili v Latviji

Liepaja, 7. novembra - Slovenska hokejska reprezentanca je prijateljski turnir v Liepaji začela s porazom po kazenskih strelih proti Latviji, ki je zmagala s 3:2 . V petek se bo Slovenija merila z Belorusijo, tekma bo ob 14.30, v soboto pa še s Francijo. Slednja je danes izgubila proti Belorusom z 2:4.

Latvijce je v vodstvo popeljal Rihardas Melnalksnis v 19. minuti. Izenačil je Rok Tičar po podajah Luke Mavra in Žige Jegliča v 35. minuti, novo vodstvo pa je gostiteljem prinesel Ralfs Freibergs v 43. minuti. Vsega osem sekund pred koncem rednega dela pa je Tičar spet poravnal izid. V podaljšku odločitve ni bilo, zato so odločali kazenski streli, pri katerih so bili nekoliko bolj zbrani domači, ki so zadeli dvakrat, pri Slovencih pa je bil uspešen le Tadej Čimžar.