Janja Garnbret in Lučka Rakovec brez stopničk v Xiamenu

Peking, 20. oktobra - Predzadnja tekma sezone svetovnega pokala v športnem plezanju v disciplini težavnost v Xiamenu je minila brez slovenskih stopničk. Janja Garnbret je z višino 37+ osvojila četrto mesto, Lučka Rakovec, ki je padla na istem gibu, je slovenske nastope v finalu zaokrožila s šestim mestom.

Kranj.
Slovenska športna plezalka Lučka Rakovec.

Kranj.
Slovenska plezalka Janja Garnbret.

Zmagala je petnajstletnica iz Južne Koreje Chaehyun Seo, ki je s četrto zaporedno zmago tekmo pred koncem osvojila tudi svoj premierni seštevek sezone svetovnega pokala v težavnosti.

Garnbretova, za katero je sanjska sezona, ni nadaljevala niza in ostaja pri treh zaporednih skupnih zmagah v seštevku svetovnega pokala v težavnosti.

Tretja slovenska polfinalistka Mia Krampl je osvojila 24. mesto. Oba slovenska predstavnika v moški konkurenci Anže Peharc in Jernej Kruder sta tekmovanje končala v soboto v kvalifikacijah.