Simone Biles obogatila zbirko kolajn s SP, prvo zlato na Filipine

Stuttgart, 12. oktobra - Ameriška gimnastična zvezdnica Simone Biles je prvi dan finalov na 49. svetovnem prvenstvu v Stuttgartu še obogatila zbirko zlatih kolajn s SP, potem ko je zmagala v finalu preskoka. To je bila zanjo še 23. kolajna s SP, že 17. zlata.

Vnovič je za navdušenje v razprodani dvorani Hanns Martin Schleyer poskrbela 22-letna Bilesova, ki se je na preskoku s 23. kolajno na SP, rekordno znamko med telovadkami, izenačila z legendarnim beloruskim telovadcem Vitalijem Šerbom. Zdaj iz preostalih dveh finalov potrebuje le še eno odličje, da bo sama na vrhu lestvice tako med telovadkami kot telovadci.

Filipinec Carlos Yulo pa je z zmago v finalu parterja osvojil zgodovinsko prvo zlato kolajno za svojo državo. Najmlajši med finalisti parterja, 19-letni Yulo, ki živi in trenira v Tokiu, sicer ni prvič stal na stopničkah SP; lani je bil bronast.