Bedene izgubil finale turnirja ATP v Metzu

Metz, 22. septembra - Tridesetletni slovenski teniški igralec Aljaž Bedene ostaja brez zmage na turnirju ATP v karieri. V današnjem finalu turnirja v Metzu ga je po dveh urah in 47 minutah boja s 6:7, 7:6 in 6:3 premagal štiri leta starejši Francoz Jo-Wilfried Tsonga.

Portorož.
Slovenski tenisač Aljaž Bedene.

Igralca sta se pomerila drugič v karieri in tako kot leta 2013 na odprtem prvenstvu Francije je bil boljši Tsonga. Slednji je dosegel že svojo 18. zmago v karieri in drugo letos po uspehu v Montpellieru. Metz pa ostaja med njegovimi najbolj priljubljenimi igrišči, saj je tukaj zmagal že četrtič.

Bedene tako ostaja pri štirih finalih na turnirjih ATP, kjer pa je moral vsakič po dvoboju seči v roko tekmecu.

V današnjem finalu sta tekmovalca pokazala zanesljiv servis in uvodna niza je odločila šele podaljšana igra. V tretjem pa je Francoz povedel s 3:0 in prednost zanesljivo obdržal do konca.