Američanom končno sedmo mesto na košarkarskem SP

Peking, 14. septembra - Ameriška košarkarska reprezentanca je na svetovnem prvenstvu na Kitajskem osvojila končno sedmo mesto, potem ko je v Pekingu premagala Poljsko s 87:74.

Kitajska, Peking.
Ameriška košarkarska reprezentanca je na svetovnem prvenstvu na Kitajskem osvojila končno sedmo mesto, potem ko je premagala Poljsko s 87:74.
Ameriški košarkar Harrison Barnes.

Ameriški selektor Gregg Popovich.

Ameriški košarkar Donovan Mitchell.

Ameriški košarkar Khris Middleton (v sredini).

Pri zmagovalcih je Donovan Mitchell dosegel 16 točk in deset podaj, Joe Harris je dodal 14 točk, Khris Middleton pa 13 točk ter po šest skokov in podaj. Pri poražencih pa je bil z 18 točkami najboljši Mateusz Ponitka, točko manj je prispeval Adam Waczynski.

Ob 14. uri se bosta za peto mesto merili Srbija in Češka.

Prvenstvo se bo končalo v nedeljo, ob 10. uri bosta za tretje mesto igrali Francija in Avstralija, ob 14. uri pa bo na sporedu finale s Španijo in Argentino.