Gajser v Turčiji četrti, zmaga Herlingsu

Ankara, 8. septembra - Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v turškem Afyonkarahisaju osvojil četrto mesto. Zmagal je Nizozemec Jeffrey Herlings, Gajser pa si je že pred koncem sezone zagotovil naslov svetovnega prvaka razreda MXGP.

Orehova vas.
Motokrosist Tim Gajser.

Dirka je potekala prav na dan, ko letošnji svetovni prvak praznuje svoj 23. rojstni dan. A kakšnega posebnega darila si sam ni privozil, pravzaprav je imel ves konec tedna precej smole in je bil v vsaki od voženj tudi na tleh.

V Turčiji je nastopil tudi Jan Pancar, ki je v šibkejšem razredu MX2 prvo vožnjo končal na 20. mestu, drugi pa na 17., kar mu je skupno na dirki prineslo 19. mesto in štiri nove točke. Zmagal je svetovni prvak Španec Jorge Prado.

Po zadnji dirki za SP v Šanghaju se bo sezona motokrosa končala še s prestižno tekmo za pokal narodov 29. septembra v Assnu.