Denis Vatovec za las ob finale v Lonatu

Verona, 7. septembra - Slovenskega strelca Denisa Vatovca so malenkosti ločile do preboja v veliki finale letošnjega evropskega prvenstva v italijanskem Lonatu. Koprčan je v olimpijski disciplini trap zadel 118 letečih tarč in zasedel končno deveto mesto, do finalnega nastopa šestih najboljših strelcev pa ga je ločil en zadeti glinasti golob.

Pragersko.
Strelec Denis Vatovec.

Lanski evropski prvak iz avstrijskega Leobersdorfa ter nosilec dveh bronastih odličij z evropskih prvenstev v Beogradu 2011 in na Pragerskem 2015 Boštjan Maček je v konkurenci 85 strelcev stare celine zasedel 23. mesto, potem ko je zadel 115 letečih tarč, Matjaž Lepen pa je dvodnevno tekmo končal na 30. mestu.

Slovenija je v ekipni konkurenci zasedla peto mesto, potem ko je skupno zadela 346 letečih tarč. V nedeljo jo čakajo izločilne tekme, najprej se bo v četrtfinalu pomerila s Portugalsko.