Janja Garnbret s prvim dosežkom v finale na balvanih

Tokio, 13. avgusta - Janja Garnbret v Hachiojiju na Japonskem nadaljuje z odličnimi predstavami na svetovnem prvenstvu v športnem plezanju, ki šteje tudi za olimpijske kvalifikacije.

Kranj.
Slovenska plezalka Janja Garnbret.

Dvajsetletnica je s tremi osvojenimi vrhovi smeri od štirih poskrbela za najboljši dosežek polfinala na balvanih ter se uvrstila v finale, v katerem bo napadala drugi zaporedni naslov svetovne prvakinje v balvanskem plezanju.

Lučka Rakovec je z dvema osvojenima conama osvojila 12. mesto, Urška Repušič in Mia Krampl pa sta z eno osvojeno cono balvansko tekmovanje sklenili na 15. in 17. mestu. Za finale so zadoščale že tri cone.

Slovenija je imela predstavnika tudi v moškem polfinalu. Jernej Kruder je z enim preplezanim vrhom izpadel iz najboljše šesterice. Osvojil je končno deseto mesto.