Tomas Lipovšek Puches sedmi Slovenec v Portorožu

Portorož, 12. avgusta - Argentinski Slovenec Tomas Lipovšek Puches je v kvalifikacijah za glavni turnir challenger Zavarovalnica Sava premagal 18-letnega Filipa Jeffa Planinška s 6:3 in 6:1 in je tako sedmi slovenski tenisač, ki bo ta teden nastopal med posamezniki v Portorožu.

Portorož.
Teniški turnir, tenis.

Sedem Slovencev je na edinem profesionalnem turnirju v Sloveniji nastopilo le še na prvem turnirju leta 2013, ki ga je osvojil Grega Žemlja. Naslednje leto je slavil Blaž Kavčič, tretji domači zmagovalec pa lahko letos postane Aljaž Bedene, ki je letos prvi nosilec in glavni favorit za nedeljski finale ob 20. uri.

Poleg 30-letnega Ljubljančana, ki zaseda 90. mesto na svetu, ter novega člana slovenske reprezentance, sicer specialista dvojic, rojenega v Argentini in s slovenskim očetom, se bodo gledalcem predstavili še Nik Razboršek, Sven Lah, Mike Urbanija in Tom Kočevar Dešman.