V Lipici zlato in srebro za Miho Tavčarja

Lipica, 15. julija - Slovenski voznik Kobilarne Lipica Miha Tavčar je na mednarodnem tekmovanju v vožnji vpreg v Lipici potrdil, da s svojimi lipicanci sodi med najboljše voznike dvovpreg. Po zmagi v maratonu se je veselil še prvega mesta v spretnostni vožnji. Po petkovemu četrtemu mestu v dresuri je tako Tavčar osvojil srebro v skupni razvrstitvi.

Še en član Kobilarne Lipica Klemen Turk, ki prav tako nastopa v najzahtevnejši kategoriji, je z lipicanci v dresurni in spretnostni vožnji zasedel sedmo mesto, vendar zaradi okvare karabina ni končal maratonske vožnje.

Tretji slovenski voznik Andrej Glažer je nastop v srednje zahtevni kategoriji končal na četrtem mestu, sicer pa so največ zlatih medalj osvojili italijanski in madžarski vozniki.

Tekmovanje vpreg je od petka do nedelje pritegnilo v Lipico 42 voznikov z več kot 90 konji iz šestih držav.