Tevž Lotrič dobitnik zlate medalje na mednarodni fizikalni olimpijadi

Tel Aviv/Kranj, 14. julija - Dijak 3. letnika Gimnazije Kranj Tevž Lotrič je na 50. mednarodni fizikalni olimpijadi, ki se je danes končala v Tel Avivu, v absolutni konkurenci 360 dijakov iz 78 držav osvojil 17. mesto in s tem zlato medaljo. To je največji dosežek posameznika iz Slovenije v polstoletni zgodovini tega tekmovanja, so sporočili iz Društva matematikov, fizikov in astronomov Slovenije.

Izrael, Tel Aviv.
Dijak 3. letnika Gimnazije Kranj Tevž Lotrič je na 50. mednarodni fizikalni olimpijadi v absolutni konkurenci 360 dijakov iz 78 držav osvojil 17. mesto in osvojil zlato medaljo.

Ćlani slovenske ekipe Aleš Globočnik, Vladimir Smrkolj, Tevž Lotrič, Klemen Bogataj in Sašo Domadenik.

Med evropskimi tekmovalci so se višje od dijaka kranjske gimnazije uvrstili le trije Rusi, Lotričeva zlata medalja pa je šele tretja zlata medalja za Slovenijo. Prvo je leta 2002 na Baliju osvojil Matija Perne, drugo pa Aleksej Jurca leta 2017 v Yogyakarti Indoneziji.

Dobro so se odrezali tudi ostali sodelujoči dijaki iz Slovenije. Med drugim sta bronasti medalji osvojila Klemen Bogataj z Gimnazije Škofja Loka in Sašo Domadenik z II. gimnazije Maribor.