CSKA Moskva osmič evropski prvak v košarki

Vitoria, 19. maja - Košarkarji CSKA Moskve so v finalu zaključnega turnirja evrolige v Vitorii premagali Efes Anadolu z 91:83. Za Ruse je to osmi evropski naslov, četrti v tem tisočletju.

Tretje mesto je osvojil Real Madrid po zmagi nad Fenerbahčejem s 94:75. Klemen Prepelič je igral zadnje tri minute in zadel eno trojko, Anthonyja Randolpha pa ni bilo v postavi Real Madrida.

Zasedbi Željka Obradovića je lahko v tolažbo naziv MVP evrolige, ki ga je prejel Jan Vesely, ter uvrstitev dveh igralcev v idealno peterko. Poleg Veselyja še Kostasa Sloukasa. Ob njiju so v njej Nick Calathes, Will Clyburn in Brandon Davies.

Pri zmagovalcih je ob stoodstotnem metu 11:11 23 točk dosegel Gustavo Ayon, pri poražencih pa je bil prvi strelec Kostas Sloukas s 17 točkami.