Golden State še korak od petega finala lige NBA

Portland, 19. maja - Košarkarji moštva Golden State Warriors potrebujejo le še zmago za peto zaporedno uvrstitev v finale severnoameriške lige NBA. Branilci naslova so v tretji tekmi finala zahoda v Portlandu slavili s 110:99 in na tretji tekmi dosegli še tretjo zmago. Četrta tekma, prav tako v Portlandu, bo na sporedu že v ponedeljek.

ZDA, Chicago.
Košarkarji Golden State Warriors.
Arhiv Xinhua/STA

Prvi strelec Golden Statea je bil vnovič Stephen Curry s 36 koši. Najboljši na igrišču pa je bil bržkone Draymond Green, ki je 20 točkam dodal 13 skokov in 12 podaj za tretji trojni dvojček v letošnji končnici in sedmega v karieri, statistiki pa je dodal še štiri ukradene žoge.

Portland je v prvem polčasu sicer vodil že za 18 točk in ob polčasu še vedno s 66:53. V drugem delu je Portland nekaj minut nepričakovano popustil, kar so gostje izkoristili za delni izid 18:3 in vodstvo z 78:77, ki so ga do konca le še povečali.