Žagar 10. v Varšavi, zmaga Madsnu

Varšava, 18. maja - Najboljši slovenski speedwayjist Matej Žagar je na prvi od desetih dirk sezone grand prix, velike nagrade Poljske, osvojil deseto mesto. Žagar je zbral sedem točk za seštevek svetovnega prvenstva.

Speedwayist Matej Žagar.

Varšavski Narodni stadion je bil prizorišče otvoritvene dirke serije Speedway Grand Prix v tej sezoni. Preizkušnjo, ki je štela za VN Poljske, je pred več kot 55.000 gledalci dobil povratnik v SGP seriji Madsen, sicer tudi Žagarjev klubski kolega na Poljskem. V finalu je sicer že vodil Šved Fredrik Lindgren, ki pa je naredil napako in Madsen je odbrzel mimo. Lindgren je na koncu le osvojil drugo mesto, tretje domačin Patryk Dudek, brez stopničk pa je v finalu ostal Danec Niels Kristian Iversen.