Etapa Carapazu, Roglič brez težav obdržal rožnato majico

Rim, 14. maja - Slovenski kolesar Primož Roglič je tudi po današnji četrti etapi dirke po Italiji obdržal majico vodilnega na dirki po Italiji. V 235 km dolgi etapi s ciljem v Frascatiju je 29-letni slovenski zvezdnik Jumbo-Visme končal v vodilni skupini, tik za zmagovalcem Ekvadorcem Richardom Carapazom.

Francija.
Slovenski kolesar Primož Roglič.
Arhiv dpa/STA

Slovenski kolesar pa je zaostal le dve sekundi, tako da je še povečal naskok pred tekmeci v skupnem seštevku dirke, ki so ostali 18 sekund za njim. Roglič ima zdaj 35 sekund naskoka.

Na današnji etapi je bil od preostale trojice Slovencev najbližje Rogliču Jan Polanc, ki je kot 23. zaostal 25 sekund, 65. je bil Kristijan Koren, 160. pa Grega Bole.

V skupnem seštevku je prav tako med Slovenci najbližje vodilnemu rojaku Polanc na 19. mestu.