Roglič ostaja v rožnatem, drugi sprint Gira Gavirii

Rim, 13. maja - Slovenski kolesarski šampion Primož Roglič bo v rožnati majici vodilnega na dirki po Italiji dirkal vsaj še eno etapo. Tretji dan se je namreč končal z novim sprintom, najhitrejši je bil Kolumbijec Fernando Gaviria, 29-letni slovenski zvezdnik Jumbo-Visme pa je prišel do cilja varno v glavnini.

Francija, Pariz.
Kolumbijski kolesar Fernando Gaviria.
Arhiv dpa/STA

Čez ciljno črto je sicer prvi prišel italijanski prvak Elia Viviani, že je dajal izjave, nato pa je tekmovalna žirija sporočila, da je zaradi nevarnega manevra v sprintu diskvalificiran. Po mnenju sodnikov je nevarno zaprl pot rojaku Matteu Moschettiju.

Danes je bil prvi Slovenec na cilju Jan Polanc, bil je 23., Kristijan Koren je končal na 26. mestu, Roglič pa na 48., vsi trije v času zmagovalca. Tri minute in 14 sekund je izgubil Grega Bole, končal je na 155. mestu.