Velenškova bronasta v Bakuju

Baku, 12. maja - Judoistka Anamari Velenšek je na grand slamu v Bakuju osvojila bronasto kolajno v kategoriji nad 78 kilogramov. V odločilnem dvoboju je po dobri polovici borbe z iponom premagala 26-letno Francozinjo Anne M Baire, že pred tem pa je po vsega desetih sekundah dosegla tudi vazari.

Brazilija, Rio de Janeiro.
Slovenska judoistka Anamari Velenšek.

Velenškova, nosilka brona z zadnjih olimpijskih iger v Rio de Janeiru v kategoriji do 78 kg, pred tem na poti do kolajne odpravila nekdanjo dvakratno svetovno podprvakinjo in nosilko desetih kolajn s panameriških iger Mario Suelen Altheman. V četrtfinalu je s tatamija poslala Ukrajinko Galino Tarasovo, v polfinalu pa je bila od Štajerke močnejša kasnejša zmagovalka Ukrajinka Jelizaveta Kalanina iz Ukrajine.

KLara Apotekar je v kategoriji do 78 kg osvojila peto mesto.