Velenjčani in Novomeščani za pokalno zmago

Novo mesto, 12. maja - Dvorana Marof v Novem mestu bo ob 17. uri prizorišče moške finalne rokometne tekme za pokal Slovenije. Po včerajšnjih razburljivih polfinalnih obračunih so si finalni nastop zagotovili velenjski in novomeški rokometaši. Prvi so premagali papirnate favorite iz Celja z 29:27, drugi pa lokalne tekmece iz Ivančne Gorice s 24:20.

Rokomet, žoga.

Velenjčani so se desetič prebili v veliki finale slovenskega pokala, doslej pa so ga osvojili le leta 2003, ko so v velikem finalu premagali nekoč izjemno močne tekmece iz ljubljanskih Prul z 29:25. Pred tem so sedemkrat izgubili s Celjani, enkrat pa so bili za njih usodni Koprčani.

Novomeški rokometaši so se drugo leto zaporedoma uvrstili v veliki finale, na lanskem sklepnem turnirju v Ljutomeru so bili od njih boljši Celjani, ki so slavili s 40:33.