Olimpija prvi finalist nogometnega pokala

Ljubljana, 23. aprila - Nogometaši Olimpije so na povratni tekmi slovenskega nogometnega pokala v Ljubljani s 4:0, ob polčasu je bilo 2:0, premagali Aluminij in se s skupnim izidom 6:1 uvrstili v finale.

Maribor.
Nogomet, nogometna žoga.

Gostitelje je v vodstvo popeljal Rok Kronaveter, ki je uspešno izvedel prosti strel s približno 20 metrov. Na 2:0 je povišal Stefan Savić, ki je lepo zaključil protinapad in podajo Asmirja Suljića.

V 69. minuti je Kronaveter dosegel svoj drugi gol na tekmi, potem ko je uspešno izvedel enajstmetrovko, v 87. minuti je bil z glavo za svoj drugi gol na tekmi uspešen Savić.

Olimpija se bo 30. maja v Celju v finalu pomerila z Mariborom ali Muro, ki bosta povratno tekmo v Murski Soboti odigrala v sredo, prvo tekmo je z 1:0 dobil Maribor.