Ljubljančani s popolnim preobratom na sedmi tekmi in finalu do zmage v alpski ligi

Bolzano, 21. aprila - Hokejisti SŽ Olimpije so v odločilni finalni tekmi alpske lige v gosteh premagali Pustertal iz Brunica s 3:1 ter s skupnim izidom 4:3 v zmagah osvojili regionalno tekmovanje.

Za Olimpijo sta zadela Žiga Svete v 53. ter dvakrat Miha Zajc v 54. in 59. minuti.

Ljubljančani so se kot prva slovenska ekipa uvrstili v finale regionalnega tekmovanja in v finalu nato tudi slavili ter tako postali tretji zmagovalec alpske lige po Rittnu 2017 in Asiagu 2018.

V sredo, ko so hokejisti Pustertala na peti finalni tekmi ob prednosti s 3:1 v zmagah v 50. minuti vodili z 2:0, je verjetno malokdo verjel, da bo štiri dni pozneje v isti dvorani veliko slavje ekipe v zeleno-belem. A slovenska ekipa je v finalu pripravila popoln preobrat, tako v skupnem seštevku, kjer je zaostanek 1:3 spremenila v slavje s 4:3, tako kot na današnji tekmi.