Real vodi z 2:0 v zmagah, Barcelona izenačila

Ljubljana, 19. aprila - Košarkarji Barcelone so na drugi tekmi četrtfinala evrolige v gosteh premagali Anadolu Efes s 74:72 in izid v zmagah izenačili na 1:1. Na drugi današnji četrtfinalni tekmi je madridski Real doma z 78:63 premagal Panathinaikos in v seriji na tri zmage povedel z 2:0.

V Istanbulu je Jaka Blažič je v dobrih osmih minutah zbral po dve točki in podaji ter skok.

V Madridu, kjer si je tekmo spet ogledal tudi slovenski zvezdnik Luka Dončić, pa je gostoval Panathinaikos in moral še drugič priznati premoč Špancem. Ti so slavili za 15 točk, izkazala sta se tudi oba slovenska košarkarja. Klemen Prepelič je na igrišču prebil slabih 15 minut, dosegel devet točk, dodal še po skok in podajo, Anthony Randolph pa je v 24 minutah in pol dosegel deset točk, 5 skokov ter še dve podaji.