Lundbyjeva zmagovalka na Ljubnem, Bogatajeva tretja

Ljubno ob Savinji, 8. februarja - Smučarke skakalke so danes na Ljubnem opravile prvo od treh tekem svetovnega pokala ta konec tedna. Na prvi posamični preizkušnji je danes zmagala Norvežanka Maren Lundby, za uspešen začetek skakalnega praznika za slovenski tabor pa je s tretjim mestom poskrbela Urša Bogataj. Na zmagovalnih stopničkah je bila še Japonka Sara Takanashi.

Ljubno ob Savinji.
Norveška smučarska skakalka Maren Lundby.

Na tekmi je nastopila peterica slovenskih skakalk, vse pa so se uvrstile v finalno serijo in dobile točke svetovnega pokala.

Nika Križnar je bila šesta, Špela Rogelj 14., Jerneja Brecl 24., mesto za njo pa Katra Komar.

Na Ljubnem bodo letos prvič izvedli tri tekme, v nedeljo bo še ena posamična, novost pa bo sobotna ekipna preizkušnja.