Slovenske odbojkarice drugič na EP

Tel Aviv, 9. januarja - Slovenske odbojkarice so se drugič v zgodovini uvrstile na evropsko prvenstvo. V zadnji tekmi kvalifikacij so na gostovanju pri Izraelu z zmago 3:0 potrdile, da so za Belgijo druga najboljša ekipa kvalifikacijske skupine A.

Kitajska.
Odbojka.
Arhiv Xinhua/STA

Drugo mesto, za katerega bi v Izraelu zadostoval že niz ali 38 osvojenih točk, je bilo dovolj, da so se uvrstile na prvenstvo, ki bo potekalo v štirih državah, in sicer v Turčiji, na Poljskem, Slovaškem in Madžarskem.

Slovenke v Raanani niso imele nikakršnih težav. Nekoliko slabše so odigrale le sredino prvega in tretji niz, a ves čas tekme se je videlo, da so precej boljše od gostiteljic, kar so tudi potrdile v končnici zadnjega niza, ki je bil precej bolj izenačen kot prva dva.