Zasneženi Flachau Petri Vlhovi, tri Slovenke v točkah

Flachau, 9. januarja - Slovakinja Petra Vlhova je v Flachauu prvič v tej sezoni na slalomih za svetovni pokal uspela premagati Američanko Mikaelo Shiffrin.

Po zagrebškem polomu brez slovenskih finalistov so slovenske alpske smučarke popravile slab vtis. Maruša Ferk je osvojila 14. mesto, Meta Hrovat je bila 16., Ana Bucik pa je slovenske nastope zaokrožila na 20. mestu.

Najhitrejša na prvi progi je bila Shiffrinova, ki pa v finalu ni uspela premagati danes izjemne Vlhove, ki je na tekmi pod žarometi za 15 stotink sekunde prehitela Američanko. Tretje mesto je po diskvalifikaciji Švedinje Anne Swenn-Larsson pripadlo domačinki Katharini Liensberger.

Vlhova, ki jo trenira nekdanji trener slovenske šampionke Tine Maze Livio Magoni, je bila danes nepremagljiva. Tretja po prvi vožnji je v finalu postavila najhitrejši čas finala za sedmo zmago v svetovnem pokalu.