27 točk Dončića premalo za zmago Dallasa

Dallas, 8. januarja - Košarkarjem Dallasa z Luko Dončićem se počasi že izmika končnica letošnje sezone v severnoameriški košarkarski ligi NBA. Dallas je ponoči v domači dvorani izgubil proti Los Angeles Lakers s 97:107 in je na predzadnjem mestu zahodne konference. Na osmem mestu so prav Lakers, ki imajo zdaj že štiri zmage prednosti pred Dončićem in ekipo.

Slovenski košarkar Luka Dončić.

Prav Dončić je bil eden ključnih igralcev večera, dosegel je 27 točk in osem skokov za ekipo iz Teksasa, kar pa je bilo premalo za 19. zmago v sezoni, DeAndre Jordan je 10 točkam dodal neverjetnih 19 skokov. Za zmagovalce iz Kalifornije je 29 točk dosegel Brandon Ingram, 21 pa Lonzo Ball.

Gostje so si zmago priigrali v tretji četrtini. Še ob polčasu je Dallas vodil s 67:54, nato pa je Los Angeles tretji del dobil kar z 32:13 in v četrtem še povišal vodstvo.

Po prostem večeru v Dallas prihaja Phoenix.