Dončićevih 25 točk za zmago Dallasa

Dallas, 31. decembra - Košarkarji Dallasa so ponoči v severnoameriški ligi NBA ugnali Oklahoma City Thunder s 105:103. Mladi slovenski zvezdnik Luka Dončić je k zmagi prispeval 25 točk, sedem podaj, tri skoke in tekmecem ukradel eno žogo, vnovič pa je bil prvi strelec ekipe iz Teksasa.

Slovenski košarkar Luka Dončić.

V napeti končnici so imeli gostitelji tudi obilo športne sreče, da so se veselili nove zmage. Potem ko je Dallas v vodil večji del tekme, so gostje v zadnji četrtini izenačili na 86 točki in prevzeli pobudo ter si v končnici priigrali šest točk naskoka. Blestel je predvsem Paul George, ki je dosegel kar 36 točk.

Teksačani so se v zadnji minuti le približali, vnovič pa povedli 24 sekund pred koncem po kosu Dennisa Smitha. Miami brez poškodovanega Goran Dragića je izgubil z Minnesoto s 104:113.