Kobayashi zmagovalec Oberstdorfa, Zajc deveti

Oberstdorf, 30. decembra - Prvi favorit za skupno zmago Japonec Ryoyu Kobayashi je zmagovalec prve od štirih tekem 67. novoletne turneje v smučarskih skokih. V Oberstdorfu sta v finalu nastopila le dva Slovenca. Timi Zajc, ki je bil po prvi seriji sedmi, je končal kot deveti, Peter Prevc pa je v finalu z 22. napredoval na 18. mesto.

Južna Koreja, Pyeongchang.
Japonski skakalec Ryoyu Kobayashi.

Od peterice Slovencev; že v sobotnih kvalifikacijah se je presenetljivo poslovil eden od slovenskih favoritov za turnejo, Domen Prevc, sta se med trideseterico prebila le dva Slovenca.

Preostala trojica je ostala brez točk. Anže Semenič je končal na 36., Bor Pavlovčič na 40. in Jernej Damjan na 47. mestu.

Na turneji sicer naslov brani izkušeni Poljak Kamil Stoch, ki je zlatega orla osvojil dvakrat zapored, danes pa je bil osmi. Oberstdorfu sledijo še Garmisch-Partenkirchen 1. januarja, Innsbruck 4. in Bischofshofen 6. januarja 2019.