Po Svindalu na vrhu še Kilde, Čater poskrbel za slovenske točke, grozljiv padec Gisina

Val Gardena, 15. decembra - Norvežani so se najbolje pripravili na letošnjo 51. Saslong klasiko. Po Akslu Lund Svindalu, ki je dobil petkov superveleslalom, je Norvežan zmagovalec tudi smuka v Val Gardeni. Najhitrejšo smukaško linijo na progi Saslong je ubral Aleksander Aamodt Kilde. Od štirih Slovencev je edine slovenske točke osvojil Martin Čater s 25. mestom.

Južna Koreja, Pyeongchang.
Slovenski smučar Martin Čater.

Miha Hrobat je tekmo končal na 36. mestu, Klemen Kosi in Boštjan Kline sta se uvrstila na 45. in 47. mesto.

Letošnji smuk v Dolomitih je zaznamoval grozljiv padec Švicarja Marca Gisina, ki je startal kot 19., pred Svindalom, na Kameljih grbinah je prekrižal smučke, smučarja je vrglo v zrak, ob pristanku je padel na bok in z desno stranjo glave udaril v trdo snežno površino.