Nowitzki postavil nov mejnik, najslabša ekipa lige NBA zaustavila Dončićev Dallas

Phoenix, 14. decembra - V severnoameriški košarkarski ligi NBA je ponoči na parket stopil slovenski najstniški zvezdnik Luka Dončić, ki pa je z Dallas Mavericks izgubil v gosteh pri Phoenix Suns z 89:99, katerega trener je nekdanji selektor Slovenije Igor Kokoškov. Dončić je v 31 minutah pod obročema vpisal 13 točk, šest podaj in pet skokov.

Kanada.
Nemški košarkar Dirk Nowitzki.
Arhiv Xinhua/STA

Tekma je imela tudi nekaj simbolnega pridiha. Na košarkarske parkete se je vrnil sloviti Nemec Dirk Nowitzki, ki je zaigral le šest minut in dal le dve točki, a se je s tem nastopom vpisal v zgodovino lige NBA kot prvi igralec, ki je zaigral 21. sezono pri enem klubu. Pred tem je bil izenačen s Kobejem Bryantom, ki je dvajset sezon igral v majici Los Angeles Lakers.