Mariborčankam v Sibiriji presenečenje ni uspelo

Krasnojarsk, 5. decembra - Odbojkarice Nove KBM Branika se poslavljajo od pokala CEV. Po pričakovanju jih je tako kot lani izločila sibirska ekipa Jenisej Krasnojarsk, ki je bila v dveh tekmah 1/16 finala dvakrat boljša, obakrat s 3:0. V Krasnojarsku so se nizi končali na 24, 19 in 13. Slovenske prvakinje lahko žalujejo za prvi niz, po katerem bi lahko gostiteljicam nagnale strah v kosti. Vodile so namreč s 24:19, nato pa prednost zapravile, domačim je na servis Natalije Nazarove, ki je skupaj z Jano Manzjuk mariborskemu sprejemu povzročala obilo težav, skupno sta v prvem nizu dosegli šest asov, uspelo osvojiti sedem zaporednih točk, tako da so povedle z 1:0.