Dončić ob zmagi najboljši strelec Dallasa, Dragić pri porazu brez točk

New York, 11. novembra - V košarkarski ligi NBA sta sinoči na igrišče stopila oba slovenska zvezdnika. Uspešnejši je bil Luka Dončić, ki je z 22 točkami ponesel Dallas do domače zmage nad Oklahomo s 111:96. V ekipo Miamija se je po poškodbi kolena vrnil Goran Dragić, a pri porazu s 110:116 z Washingtonom ni dosegel točk.

Srbija.
Slovenski košarkar Luka Dončić.
Arhiv Xinhua/STA

Slovenski novinec v ligi je odigral 31 minut in bil en od petih članov Mavericks z dvomestnim številom točk. Blestel je še posebej v tretji četrtini, ob koncu katere je poskrbel tudi za skrb domačih navijačev, saj je ob trku z nasprotnim igralcem obležal na tleh z bolečinami v kolenu. A izkazalo se je, da gre le za udarec, tako da se je kasneje vrnil na parket.

Dragić je bil medtem ob povratku na parket po dveh tekmah odsotnosti v ozadju, s tem pa sprožil vprašanja novinarjev o tem, ali je popolnoma nared za igro.