Luka Dončić: Izpolnile so se mi sanje

Phoenix, 18. oktobra - Luka Dončić je potreboval dobri dve minuti, da je dosegel prvi koš v ligi NBA, zmage pa se je na koncu veselil Phoenix pod vodstvom Igorja Kokoškova. Dončić pa je po tekmi dejal: Debitirati v ligi NBA so bile moje sanje.

Slovenski košarkar Luka Dončić.

Dončić je bil na parketu 31 minut in v tem času dosegel 10 točk, 8 skokov in 4 podaje. Razočaral je s 4 izgubljenimi žogami, predvsem pa z metom, saj je zgrešil vseh pet poskusov za tri točke, za dve točki je metal 5:11, zgrešil pa je tudi oba prosta meta.

Tudi Goran Dragić je sezono začel s porazom. Na gostovanju v Orlandu je izgubil s 101:104, kot član začetne peterke, enako kot Dončić, pa je v 32 minutah vpisal 26 točk.

Izgubili smo preveč žog, delali nepotrebne napake in nikakor se nismo uspeli pobrati. A časa za analizo ni veliko, saj nas hitro čakajo nove priložnosti, je dejal Dragić.