Juvanovi še posamično zlato, Vodišek srebrn

Buenos Aires, 14. oktobra - Teniška igralka Kaja Juvan si je na mladinskih olimpijskih igrah v Buenos Airesu priigrala še zlato kolajno med posameznicami. V finalu je s 7:5 in 6:4 premagala Francozinjo Claro Burel.

Argentina, Buenos Aires.
Mladinske olimpijske igre.
Teniška igralka Kaja Juvan si je na mladinskih olimpijskih igrah v Buenos Airesu priigrala še zlato kolajno med posameznicami.

Na enem osrednjih dogodkov iger je morala Juvanova skozi dva kritična trenutka. V prvem nizu je tekmici dopustila, da je povedla s 4:1, a se je slovenska reprezentantka uspela zbrati in obrniti potek.

V drugem pa si je Juvanova pri zadnji točki, s katero je Francozinja zaostanek znižala na 4:3, zvila gleženj. Po zdravniškem posegu in utrditvi gležnja s povojem pa je zbrala dovolj energije, da je osvojila še obe potrebni igri za novo zlato.

Kajtar Toni Vodišek je odlično odjadral regato za medalje in po drugem mestu napredoval na drugo mesto, ki si ga je razdelil s Christianom Tiom s Filipinov. Zmagal je Deury Corniel iz Dominikanske republike.