Slovenke na SP izpolnile vse cilje - ekipno 11.

Sofija, 13. septembra - Slovenska reprezentanca v ritmični gimnastiki je na svetovnem prvenstvu izpolnila vse zastavljene cilje.

Ritmična gimnastika, rekviziti.

Jekaterina Vedenejeva in Aleksandra Podgoršek sta zadnji dan ekipnega tekmovanja brez napak opravili vaji s trakom in ekipo popeljali do zgodovinskega enajstega mesta.

Slovenke so - poleg 24-letne Vedenejeve in komaj 17-letne Podgorškove je bila v ekipi še prav tako 17-letna Anja Tomazin - med 38 reprezentancami zasedle 11. mesto, ki bo šlo v anale kot zgodovinski dosežek.

Slovenske reprezentantke so prav vse cilje na tem SP že izpolnile. Ekipnemu 11. mestu so dodale finale mnogoboja Vedenejeve, ki je bila 17. v kvalifikacijah, Podgorškova pa je kvalifikacije med 120 tekmovalkami končala na 41. mestu.

Zvečer bodo v Sofiji poleg kolajn v ekipnem tekmovanju razdelili tudi odličja za finale s kiji in trakom.