Uporabniško ime
Geslo

Še nimate uporabniškega imena in gesla?
Registrirajte se.

Pomoč

Dejan Židan trinajsti predsednik DZ

Ljubljana, 23. avgusta - Dejan Židan je postal trinajsti predsednik državnega zbora od njegove ustanovitve decembra 1992. Hram demokracije bo vodil v osmem parlamentarnem mandatu. STA objavlja seznam vseh dosedanjih predsednikov državnega zbora.

Ljubljana.
DZ, seja.
Foto: Bor Slana/STA
Arhiv STA

1. Herman Rigelnik (23. 12. 1992 - 14. 9. 1994)

2. Jožef Školč (16. 9. 1994 - 28. 11. 1996)

3. Janez Podobnik (3. 12. 1996 - 27. 10. 2000)

4. Borut Pahor (10. 11. 2000 - 9. 7. 2004)

5. Franc (Feri) Horvat (12. 7. 2004 - 22. 10. 2004)

6. France Cukjati (22. 10. 2004 - 15. 10. 2008)

7. Pavel Gantar (15. 10. 2008 - 2. 9. 2011)

8. Ljubo Germič (2. 9. 2011 - 21. 12. 2011)

9. Gregor Virant (21. 12. 2011 - 28. 1. 2013)

10. Janko Veber (27. 2. 2013 do 1. 8. 2014)

11. Milan Brglez (1. 8. 2014 do 22. 6. 2018)

12. Matej Tonin (22. 6. 2018 do 23. 8. 2018)

13. Dejan Židan (od 23. 8. 2018)

*Prvi je po osamosvojitvi države najvišji slovenski zakonodajni organ kot predsednik prve večstrankarske Skupščine Republike Slovenije vodil France Bučar (9. 5. 1990 - 23. 12. 1992).

moz/mo/tz/apo
© STA, 2018