Stahovski ostaja v igri za drugi zaporedni naslov v Portorožu

Portorož, 8. avgusta - Prvi nosilec teniškega turnirja Zavarovalnica Sava, Ukrajinec Sergej Stahovski, se je zanesljivo uvrstil v četrtfinale in ostaja v igri za drugi zaporedni naslov v Portorožu. V drugem krogu je premagal Turka Altuga Celikbileka s 7:6 in 6:2, v naslednjem dvoboju pa ga čaka francoski predstavnik Constant Lestienne.

Dvaintridesetletni Stahovski je na dobri poti k ubranitvi naslova, s čimer bi postal prvi dvakratni zmagovalec na slovenski obali. Dosedanji prvaki so Grega Žemlja, Blaž Kavčič, Nemec Florian Mayer in Italijan Luca Vanni.

V njegovo prid govori tudi statistika portoroškega turnirja; trije od teh zmagovalcev so bili prvi nosilci - Žemlja, Kavčič in Mayer, Vanni je bil 2015 šestopostavljeni igralec, Stahovski pa lani nastopil kot tretji nosilec.