Odrova četrta na 1500 m prosto, Stevens finalist na 50 m prsno

Glasgow, 7. avgusta - Slovenska rekorderka Tjaša Oder je na EP v plavanju v Glasgowu osvojila četrto mesto na 1500 m prosto. S 16:10,46 se je na vsega dve sekundi približala lastnemu slovenskemu rekordu. Peter John Stevens pa se je z osebnim rekordom 27,09 zanesljivo uvrstil v sredin finale na 50 m prsno.

Plavalka Tjaša Oder.

V kravlu je zmagala Italijanka Simona Quadarella, ki si je po zlatu na 800 m prosto priplavala še drugi naziv najboljše Evropejke, pod 16 minut se je z državnim rekordom spustila tudi Nemka Sarah Köhler, tretja pa je bila Madžarka Ajna Kesely.

Tričetrture za Odrovo je nastopil še Stevens, ki na 50 m prsno brani srebro iz Londona 2016 in se zanesljivo uvrstil v finale. Pot do odličja bo težka, saj so se Britanec Adam Peaty, ta je s 26,23 dosegel celo rekord prvenstev, Italijan Fabio Scozzoli in Srb Ćaba Siladji v polfinalu spustili pod 27 sekund.